Tel: 0(212) 352 13 31

Decilalkol Etoksilat

Decilalkol Etoksilat

Decilalkol Etoksilat: C10 + 5EO, 7EO

   Decilalkol etoksilat ya da decyl alkol etoksilat, deterjan kimyasalları olarak bilinen kimyasallardandır. Ev bakımında, endüstriyel alanda temizlikte, oto bakım ürünlerinin üretiminde vs. hammadde kategorisinde incelenmektedir. Etoksilat başlığı, noniyonik yüzey aktif kimyasal hammaddelerin genel başlığıdır. Temizleyici güce sahip bir kategori olduğundan deterjan ve temizlik malzemeleri, decilalkol etoksilat için de endüstriyel bir alandır.

   Decilalkol etoksilat, çevre dostu yüzey aktif oluşuyla da biliniyor olup giysilerde, dolayısıyla tekstil sanayisinde de sıklıkla kullanılan bir kimyasaldır. Alkolde çözünür oluşuyla mikropların, bakterilerin ve virüslerin yüzeylerden kolaylıkla kopmasını sağlamaktadır. Bu özelliklerden de anlaşılacağı üzere yine temizlik sektörünün öncü kimyasallarından olduğu sonucuna varıyoruz.

   Deterjanlar, bilindiği üzere çok sert sularda bile kirlerin arındırılmasını sağlar. Bunu içinde bulunan desll alkolü ile sağlamaktadır. OH ile reaksiyona giren mol sayısına göre adlandırılıp sıklıkla karşımıza tridesil varyantının çıktığı aşikardır. Kağıt sektörü, tekstil sektörü vs. her birinde önemli bir role sahiptir açıkçası.

   Decilalkol etoksilat kullanım ve uygulama alanlarına baktığımızda endüstriyel temizleyici, dispersan, stabilizatör, köpük giderici, emülgatör gibi işlevleri görüyoruz. Tüm bu özellikleri, metal işleme, tekstil ve sondaj sektörlerinde birer birer görebilmekteyiz.