Tel: 0(212) 352 13 31

Fattyalkoletoksilat

Fattyalkoletoksilat

   Fatty alkol etoksilat C12 + 7EO, alkol etoksilat grubundan olup temizlik sektörünün öncü bileşenlerindendir. Kimyasal maddeler sektöründe C 12 14 alkol 7EO olarak da isimlendirildiği görülebilir. Genel olarak yıkama ve temizlik ürünlerinde, bitki koruma ürünlerinde, gübrelerde ve genel olarak bütün hava bakım ürünlerinde ve yakıtlarında kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra iç mekan ve dış mekanlarda da tercih edilir. Örneğin oda spreyleri, yapıştırıcılar gibi birbirinden farklı alanlarda iç mekanlarda kullanılır.

   Fatty alkol etoksilat, fiziksel özellikler bakımından incelendiğinde su emülsiyonlaştırıcılarda renksiz ve kokusuz bir sıvı yağ olarak görünüyor. Ayrıca biyolojik olarak parçalanmaya müsait bir yapısı vardır. Bu kolaylığıyla da ev bakımında, tekstilde, kaplama sektöründe ve tarımsal uygulamalarda tercih edilir.

   C12-14 ya da Fatty alkol etoksilat, alkol etoksilatlar grubundan olup 7 mol etilen oksitli iyonik olmayan yüzey aktif maddedir. Yedi etilen oksit birimli fatty alkol etoksilat, 12-14 karbonlu yağ alkollerinin etilen oksitle reaksiyona girmesiyle elde edilir. Bu reaksiyonla birlikte glikol eter grubu dağılır ve tamamlanmış olur. Elde edilmesi kolay olan bir kimyasal reaksiyondur. Bu şekilde hem şampuanlarda hem deterjanlarda hem tekstil sektöründe kullanımı kolay olmaktadır. Çevresel faktörler bakımından incelenince olumsuz etkileri görülmediğinden hem ev hem de endüstriyel ürünlerde kullanılabilmektedir.