Tel: 0(212) 352 13 31

Anti Icing (Buz) Önleyiciler

Anti Icing (Buz) Önleyiciler

Apronlar, Kara Ve Demiryolları İçin Buz Çözücüler Ve Uçak Anti Icıng (Buz) Önleyiciler

   Apronlar, kara ve demiryolları için buz çözücüler ve uçak anti icing önleyiciler, yani kimyasal maddeler arasında Anti-Icıng… Buzlanma koşulları genel olarak havanın sıcaklığının düştüğü ve nemin de yağış şekline dönüştüğü anlarda gerçekleşmektedir. Bu gibi durumlarda dünya üzerinde her yüzeyde buzlanma meydana gelir ve ulaşım konusunda büyük problemlere yol açabilir. Bu tarz durumlara karşı da buzlanma önleyiciler kullanılmaktadır. Buzlanma olasılığı olan asfalt yollarda, hava alanlarında uçakların kalkış ve iniş pistlerine, tren ve metroların gittiği demiryollarına, genelde kavşaklı kara yollarına anti icing uygulaması yapılır.

    Bu kimyasallar, cilde tahribat vermemekle beraber donma-çözünme sıcaklığı üzerinde etkileşim yaratırlar. Moleküller arası bağları arttırarak suyun donma sıcaklığını olabildiğince eksilere çekerek hava ne kadar soğuk olursa olsun donmanın gecikmesini sağlar. Bu da tabi buzlanmanın da önüne geçer. Herhangi bir kar yağışında ya da ani soğuyan havalarda tuzlama işlemi gerçekleştirilir. Bu aşamaya gelene kadar apronlar, kara ve demiryolları için buz çözücüler ve uçak anti icing önleyiciler ile direkt olarak yağış ne zaman yağarsa yasın önleme gerçekleştirilmiş olur.

   Anti-Icıng sıvısı olarak bilinen bu kimyasal madde, içeriği sayesinde su ile karıştırılarak çözülür ve kullanım alanlarında işlem görür. Uçağa, demir yollarına, kara yollarına etkiyerek donma-çözünme üzerine olumlu etkiler yaratarak insan yaşamını kontrol altına alır.