Tel: 0(212) 352 13 31

Benzalkonyum Klorür Türkiye Satışı

Benzalkonyum Klorür Türkiye Satışı

Benzalkonyum Klorür, birçok farklı sektörde yerini almış öncü kimyasal maddelerden birisi olup kullanıldığı her alanda küçük miktarlarda kullanıp önemli etkiler yaratabilen bir maddedir. Günümüzde yoğun bir şekilde kullanılan dezenfektanların içinde, önemli hastalıkların tedavilerinde kullanılan ilaçların bileşiminde, arıtma tesislerinde, plastik maddelerin üretiminde vs. gibi çok sayıda yerde karşımıza çıkabilmektedir. Benzalkonyum Klorür Türkiye satışı da bu denli kalabalık kullanım alanı nedeniyle aslında sıklıkla görülmektedir. Benzalkonyum Klorür kullanım alanlarına daha detaylı bir şekilde giriş yapmadan önce Benzalkonyum Klorür nedir ve benzalkonyum klorür fiziksel ve kimyasal özellikleri nelerdir gibi sorulara cevaplar verelim. Tabi bütün bunlara ek olarak girişte bile bahsettiğimiz kullanım alanları akıllara bu maddenin insan sağlığına zararı olup olmadığı da bir merak konusu oluyor. Gelelim tüm detaylara.

   Benzalkonyum klorür Türkiye satışı denildiğinde akla ilk gelen firmalardan olan Eskiz Kimya olarak benzalkonyum klorür hakkında her türlü detaylı bilgiyi sizlere aktarmak bizim görevimizdir. Sonuç olarak çok sayıda kullanımı olan benzalkonyum klorür maddesi hakkında detaylı bilgilere sahip olmak, her türlü kullanıcı için fazlasıyla önemli bir detaydır.

Benzalkonyum Klorür Nedir?

   Bitmiş olan ürünlerde mikroorganizmaların büyümesini, dolayısıyla çoğalmasını önlemek, çoğalmalarını tamamen engellemek adına kullanılır benzalkonyum klorür. Bunun yanında dezenfektanların içeriğinde bulunup önemli bir ana bileşen görevi görür. Kullanılan temizlik malzemelerinde, deterjanlarda köpürtme güçlendirici, su ve yağın birbirinden ayrılmasını sağlayıp yüzeylerin yağlardan arındırılması gibi de temizlik sektöründe önemli yere sahiptir. Tabi genel temizlik yanı sıra kişisel bakım ürünlerinde ve hatta kontak lenslerde dahi bulunan kimyasal bir bileşendir. Sonuç olarak benzalkonyum klorür nedir sorusuna verilecek en genel cevap, onun önemli bir yüzey aktif madde yani kirin yüzeylerden ayrılmasını sağlayan bir maddedir diyebiliriz. Eskiz Kimya olarak Benzalkonyum Klorür Türkiye satışı konusunda öncü firmalardan olup benzalkonyum klorür hakkında da her türlü detayı biliyor olup müşterilere her türlü bilgiyi de aktarmaktayız.

   Günümüz sağlık durumuna göre değerlendirecek olursak benzalkonyum klorür, organik bir bileşiktir ve kuaterner amonyum sınıfında yer alır. Oksitlenme özelliği olmamasıyla yanıcı da olmayıp temizlikle alakalı her alanda gönül rahatlığıyla kullanılabilmektedir. Bununla da kalmayıp benzalkonyum klorür bileşiği hayvancılıkta da hem hayvanların sağlığı hem de hayvanların bakımıyla ilgilenen kişilerin sağlığı için önemli yer tutmaktadır. Çok düşük oranlarda kullanımıyla virüs, bakteri, yosun gibi parazitler üzerinde de büyük etkilere sahiptir. En önemli detayı ise temizlik malzemelerinin gücünü ortaya koyabilmesi için önemli bir etken olan suyun sertliğinden de hiçbir şekilde etkilenmiyor oluşudur.

Benzalkonyum Klorür Çevre ve İnsan Üzerinde Etkileri Nelerdir?

   Benzalkonyum klorür çevre üzerinde etkisi var mıdır? Benzalkonyum klorür insan sağlığı üzerinde olumsuz etkiler yaratır mı? Tüm bu soruların cevabı dünya sağlık kurum ve kuruluşları tarafından belgelerle açıklanmış ve kanıtlanmış olup dünyaca geçerliliğini korumaktadır. İlk olarak benzalkonyum klorür çevre üzerinde etkisine bakacak olursak çevre üzerinde herhangi bir olumsuzluk yaratımına rastlanmamış ve yapılan birçok deney sonucunda ne kadar kimyasal ve ağır bir madde olsa da çevreye hiçbir zarar vermediği görülmüştür. Çevreye zarar vermiyor oluşu, benzalkonyum klorür maddesinin kullanımının herhangi bir sakıncası olmadığının da göstergesidir ki bu sebeple benzalkonyum klorür Türkiye satışı oldukça yoğundur. Yine de kimyasal bir madde olması nedeniyle gereksiz kullanımlardan ve çevreye direkt olarak bırakılmasından kaçınılmalıdır. Ayrıca suda yaşayan canlılar için ne derece zararlı olduğu ya da üzerlerinde herhangi bir etkisi bulunup bulunmadığı net olarak kanıtlanmadığından su atıkları ile karıştırılmaması da önerilmektedir.

Benzalkonyum Klorür İnsan Sağlığı İçin Zararlı mı?

    Benzalkonyum klorür insan sağlığına etkileri var mı diye bakacak olursak da sağlık örgütleri tarafından kullanımına bir kısıtlama getirilmesi düşünülmüş, çünkü her ne kadar temizlik için önemli bir madde de olsa fazla kullanımının cilt üzerinde olumsuzluklar yaratabileceği düşünülmektedir. Özellikle de göz ile temasında bol su ile birkaç dakika durulanması, bulunduğu insan yüzeyinde oldukça fazla seyreltilmesi fazlasıyla önemlidir. Ayrıca asla direkt tüketilmemeli, kullanımı sırasında da herhangi bir yemek yememeli, sıvı tüketilmemeli, hatta el kullanımı olduğundan sigara dahi tüketilmemelidir. Bunlara ek olarak benzalkonyum klorür sağlık üzerinde etkisi, astım ve egzama gibi üst düzey problemleri olanlar için kaçınılmazdır. Cilt rahatsızlıklarında cilt üzerinde, gözde, solunum yollarında tahrişe neden olabilmekte ve alerjik reaksiyonlara sebep olabilmektedir. Son olarak yüzey aktif madde olmasıyla kullanıldığı alanlarda temizliğin sağlanması üzerinde önemli role sahip olabilir ama buna ek olarak kullanım alanlarında bu maddeye karşı direnç gösteren bakteri oluşmasına da sebep olabilir ki bu da maddenin fazla kullanımının pek yararlı bir şey olmadığını kanıtlar niteliktedir.

Benzalkonyum Klorür ve Su Benzerlikleri

   Benzalkonyum klorür fiziksel özellikleri nelerdir? Benzalkonyum kimyasal özellikleri nelerdir? Bileşik oluşumunda kullanılan elementler hangi bağ ile bir arada bulunuyor vs. gibi birçok soru bu maddenin fiziksel ve kimyasal özelliğini anlamamız için ideal sorulardır. İlk olarak molekül formülü C21H38NCl ve molekül ağırlığı 340 gram/mol olan benzalkonyum klorür kimyasal maddesinin kimyasal adıyla başlayalım. Benzalkonyum klorür kimyasal adı Dodesil Dimetil Benzil Amonyum Klorür’dür. Kimyasal formülünden de anlaşıldığı üzere organik bir bileşiktir ve rengi soluk sarı gibidir. Dikkatli bakıldığında fiziksel olarak hem oldukça saf ve temiz görünür hem de puslu bir görüntüye sahiptir. Rengi gibi kokusu da net değildir ve ayırt edilebilmesi de oldukça zordur. Ama bir şeyle kıyaslamak gerekirse bademle yakın bir kokusu vardır.

   Benzalkonyum klorür yoğunluğu 0,96 gram/mililitre ile 1 gram/mililitre arasında değişiklik göstermektedir. Su ile karıştırıldığı zaman ise her oranda karışma özelliğine sahiptir. Yani su ile çok yoğun bir karışım da elde edilebilir çok seyrek de. Tabi bu her oranda karışabilmeyi sağlayan şey aynı formda olmalarıdır. pH değerine bakıldığında 7,5 gibi değer karşımıza çıkar ki bu da ne kadar nötre yakın bir değer de olsa bazik bir çözelti olduğunu göstermektedir. Su ile olan benzerliği ayırt edilmelerini zorlaştırıyor olup ayrımsal damıtma yöntemi kullanılmayan sıvı-sıvı çözeltilerdendir. Çünkü kaynama noktası 100 derece, donma sıcaklığı ise -5 dercedir. Son olarak kimyasal olarak her ne kadar doygun da olsa fiziksel olarak yanabilmektedir. Yanma göstergesi henüz netleşmemiş olsa da dikkatli kullanmakta fayda vardır.

Benzalkonyum Klorür Satışı

   Benzalkonyum klorür satışı gerçekleştiren firmaların her biri farklı şehirlerde ve farklı fiyatlarda satışlar yapmaktadır. Özelilkle salgın dönemlerinde satışları da üretimi de 1,5-2 kat kadar artış göstermiş olup stok konusunda hiç sıkıntı çekilmemektedir. Benzalkonyum klorür Türkiye satışı yapan Eskiz Kimya olarak sürekli genişliyor ve Türkiye sınırlarında gerek ilaç gerek dezenfektan gerekse de temizlik malzemeleri için olsun her zaman en iyi ürünü ve en kaliteli teslimatı müşteri memnuniyetini sağlayacak şekilde gerçekleştiriyoruz. Yani çok yoğun kullanımı bulunan ve çok sayıda sektörde kullanımı mümkün olan benzalkonyum klorür Türkiye satışı firmamız tarafından en hızlı ve en iyi şekilde gerçekleşmekte, müşteri memnuniyetini en iyi şekilde sağlamak için ekstra çabalamaktayız