Tel: 0(212) 352 13 31

Spindle Yağ Emulgatörü

Spindle Yağ Emulgatörü

  Spindle yağ emülgatörü, özellikle gıdalarda genel olarak karşımıza çıkandan örnek vermek gerekirse su ve yağ gibi birbirine karışmayan iki ya da daha fazla fazın birbirine karışmasını sağlamak amacıyla ilave edilen maddelerdir. Birçok fonksiyona sahip olan emülgatörler, geniş özetle emülsiyon oluşumunun daha kolay olması amacıyla birbirine karışmayan bu fazlasın ara yüzeylerindeki gerilimi azaltmayı sağlamaktadır. Ayrıca emülsiyonun stabilize olduğu ara yüzeyde faz dengesinin oluşmasını da sağlayarak oluşan durumun korunmasını da sağlamaktadır.

   En çok merak edilen sorulardan bir tanesi spindle yağ emülgatörünün katkı maddesi olup olmadığıdır. Şöyle ki yağ emülgatörleri homojen görüntü oluşmasını sağlayan ve bahsettiğimiz gibi birbirine karışmayan fazlasın bir arada olmasını sağlayan katkı maddeleridir. Yani evet, emülgatörler katkı maddeleridir.

  Spindle yağlar, ultra boyutta ince filtrelenmiş olan hidrolik yağlardır. Genellikle mükemmel deterjan özelliği ve dispersiyon özelliği ile anılır, karakterize edilir. Öyle ki böyle anılmasının birçok farklı nedeni vardır aslında. Sağladığı avantajlara bakacak olursak, belirgin biçimde aşınma azaltıcı özelliği vardır ve bunu aktif bileşenleri ile sağlar. Hızlı şekilde hava tahliye kapasitesine sahip olup köpük önleyici etkisi de vardır. Ki deterjanlarda ve çamaşır sularında genellikle köpüklenme çok az olur. Bunu sağlayan şey spindle yağ emülgatörleridir. Bütün bunların yanı sıra spindle yağ emülgatörünün sahip olduğu bir diğer özellik de etkili EP özelliğidir. Bütün bunlardan dolayı kimyasal hammadde piyasasında aranan ve önemsenen bir maddedir.