Tel: 0(212) 352 13 31

Dioktilsulfosuksinat

Dioktilsulfosuksinat

Dioktilsulfosuksinat %80

   Dioktil Sülfo Süksinat %80, genel olarak kimyasal piyasada yüzey ve ara yüzey gerilimlerin azaltılması, yüzeyin ıslatılması, dağıtılması gibi amaçlarla kullanılır. Bunların yanı sıra yüzeye emme gücü de kazandırır ve emülsfiye etme, nüfuz etme, çözündürme gibi fonksiyonel özellikler de sağlamaktadır. Anyonik yüzey aktif bir maddedir ve kimyasal piyasada çoklu sektörde karşımıza çıkmaktadır.

   Dioktil Sülfo Süksinat, deterjan özelliğiyle kimyasal sektöründe bilinen bir maddedir. Meyve ve sebzelerin temizlenmesinde, soyulmasında dahi kullanılabilmektedir. Ayrıca gıda ambalajlarının da temizlenmesinde kullanılmaktadır.

   Şu an kimyasal piyasasında Dioktil Sülfo Süksinat kadar iyi bir yüzey gerilimi düşürücü bulunmamaktadır. Mükemmel ıslatabilme özelliği ve köpük oluşturabilme özellikleri sayesinde birçok endüstriyel alanda kullanılmaktadır.

   Genel olarak Dioktil Sülfo Süksinat olarak anılsa da aslında Sodyum Sülfosüksinat adıyla piyasada kullanılmaktadır. Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, reçeteli ilaçlar ve gıda katkı maddeleri de dahil olmak üzere her alanda görebiliriz. Banyo ürünlerinde ve köpürtme özelliğiyle hafif şampuanlarda da tercih edilmektedir aynı şekilde.

  Son zamanlarda yapılan araştırmalarla Dioktil Sülfo Süksinat’ın tarım kimyasında da kullanılabildiği ortaya koyularak kağıt hamurlarında, boya mürekkeplerinde, reçinelerde, metal ve minerallerde de bulunmaktadır. Pazar ve uygulama alanının bu denli geniş olması kimyasal sektöründe aranan ürünler arasında yer almasını sağlamıştır. Bir tür anyonik yüzey aktif madde oluşu ve en hafifi oluşu yüzey geriliminde ön plana çıkmasında en önemli özelliğidir aslında.