Tel: 0(212) 352 13 31

Povidoniot PVP K30, OPA

Povidoniot PVP K30, OPA

   Povidoniot PVP K30, OPA, en önemli ilaç kimyası kimyasallarından birisidir. Kapsüllerin kayganlaştırıcısı olarak kullanılıp renk verir ve enzimlerin stabilizatörü olarak görev yapar. Isıya karşı fazlasıyla hassas olan ilaçların çabuk çözünmesine neden olur. Yani özetle povidoniot, jelleştirici, kayganlaştırıcı olarak kullanılmaktadır.

   Kozmetikte fazlasıyla önem arz eder povidoniot, saç tutma ajanı olarak görev yapmaktadır. Saçta film oluşturur ve bu film hem elastik hem parlak hem de taramayı kolaylaştırıcı özelliktedir. Toz şeklinde olan bu madde, kullanım sırasında tozdan ayrılarak görevini gerçekleştirilir. Nemlendirici özelliğe de sahip olduğundan kozmetik sektörde saç bakımı için ideal bir maddedir povidoniot. Saç kremlerinde, saç jellerinde ve tüm saç ürünlerinde köpük oluşturmak adına vazgeçilmez bir hammaddedir. Ek olarak cildi nemlendirir, yağ bazlı olan saç boyalarında köpük stabilizatörü görevi görür. Şampuanın saçla bağlantısını arttırır.

   Povidoniot PVP K30, fiziksel olarak toz halde ve beyaz renktedir. Meyve sularında ve biralarda da renk ve tat üzerinde stabilizatör görevi görür. Türlü türlü viskoziteye sahip olduğundan molekül ağırlığına göre kullanım amacına uyarlanabilmektedir. Kağıt üretiminde mukavemet arttırır ve kaplama reçinesi görevi de görür. Sentetik elyafların daha kolay boyanmasını sağlar ve mürekkeplerin kumaşlara tekstil sektöründe daha iyi tutunmasını sağlar. Yani özetlemek gerekirse povidoniot hem yüzeye tutunma hem renklendirme ve saçlarda muhteşem bakımlar için vazgeçilemeyecek bir hammaddedir.