Tel: 0(212) 352 13 31

Kumaş Renk Koyulaştırıcılar

Kumaş Renk Koyulaştırıcılar

   Kumaş renk koyulaştırıcılar, tekstil sektöründe kullanılan ve renk derinleştirme özelliğine sahip olan kimyasallardır. Zengin ve çoklu tona sahip renkler, renk geçişlerinin sağlanmasında zorluklar ortaya koyabiliyor. Eğer renk yoğunluğu ve kalıcılık istiyorsanız kumaş renk koyulaştırıcılar iş görecektir. Renklerin hem daha verimli hem daha yoğun olmasını sağlamaktadır. Ek olarak kullanılan dispers boya maddesinin termomigrasyonunun eğilimini önemli ölçüde azaltmaktadır. Yani kumaş renk koyulaştırıcılar anti-termomigrasyon etkisine sahiptir.

   Renk derinleştirici silikonlar olarak da bahsedilen kumaş renk koyulaştırıcılar, sert kumaşın dahi yumuşak bir tuşe kazanmasını sağlar. Özellikle dokuma kumaş türleri için bu yumuşaklık güzel bir dokunuş sağlamaktadır.

   Kumaş renk koyulaştırıcılar, tekstil endüstrisinde kullanılan kimyasallar arasında kalıcılığın artması için tercih edilmektedir. Daha zengin renkler elde etmek, renklerin daha kalıcı ve sağlam görünmesi için kumaş renk koyulaştırıcılar oldukça idealdir. Silikon olarak bulunan renk derinleştiriciler ile renk geçişleri açıkça görülebilecek ya da istek doğrultusunda renk geçişleri kaliteli bir şekilde sağlanacaktır.

   Kumaş renk koyulaştırıcıların bir diğer özelliği de sararma eğilimi olmayışıdır. Kumaşın renk tutuşunu oldukça arttıran bu kimyasallar, kumaşta rengin uzun süre durmasını sağlayarak hem solmasının önüne geçiyor hem de kalıcılığını arttırıyor. Bu nedenle de kaliteli ve verimli renkli kumaşlar elde edebilmek için renk derinleştirici silikonlar tekstil sektöründe önemli rol oynamaktadır.