Tel: 0(212) 352 13 31

Antistatikler QUADB26

Antistatikler QUADB26

Antistatikler QUADB26 (Sentetik Elyaflar Ve Deri İçin)

   Antistatikler QUADB26, genellikle sentetik olan lifler için kullanılan ve tutumu değiştirmeyen bir maddedir. Ayrıca antistatikler yüksek sıcaklığa karşı da fazlasıyla dayanıklıdır. Öyle ki kuş tüyüne dahi uygulanabilir ki kuş tüyü normal şartlarda hızlıca tutuşabilmektedir. Antistatik denilen kimyasal hammadde bu hızlı tutuşmanın önüne geçiyor ve kuş tüyünde dahi kolay işlenebilmeyi sağlıyor.

   Antistatikler QUADB26, tuz ve sert su tuzlarına karşı oldukça dayanıklıdır. Tuzun yanı sıra pH derecesi 4’e kadar olan asidik ortamlara da dayanıklıdır. Yüksek sıcaklıklarda mükemmel stabilite sağlar ve stabilizatör görevi de görmüş olur. Elyafa karşı afinitesi mevcut değildir. Hemen hemen köpürme özelliği hiç yoktur ve kuru sürtme eylemiyle haslıkları olumsuz etkilemeyecektir.

   Antistatikler, genel olarak tekstil kimyası hammaddeleri arasında adındna söz ettirir ve ilk paragrafta da bahsettiğimiz kuş tüyü yataklarda hacmin ve dolgunluğun artmasını sağlar. Bebek giysilerinde de rahatlık, konfor ve kalite için tercih edilebilen bir hammaddedir.

   Kelime anlamı olarak baktığımızda antistatik, statik elektriğin yüzeylerde birikmesini azaltmak ya da tamamıyla ortadan kaldırmak için malzemelerde ya da direkt olarak malzemelerin yüzeyinde işlenmesinde kullanılan önemli bir hammadde bileşiktir.  

   Tekstil sanayinde de elyaflar ve deri için sıklıkla kullanılan bir hammaddedir antisatatik malzemeler. Elyaf ve deri, elektriği tutan ve kendi içinde zamanla yüklenen kumaşlar olduğundan anstatik hammaddeler bu elektriklenmeyi azaltıyor ya da nötrlüyor, böylece giyilebilir hale gelmesini sağlıyor.