Tel: 0(212) 352 13 31

Yüzey İçin Lastik İzi Temizleyiciler

Yüzey İçin Lastik İzi Temizleyiciler

   Yüzey için lastik izi temizleyiciler, özellikle fabrikalarda kullanılmakta ve bu temizleyicilere en çok bu tarz epoksi zemini bulunan yerlerde ihtiyaç duyulmaktadır. Forklift vs. gibi araçların lastik izlerinden arınmak adına zeminlere yıkama, fırçalama işlemleri yapılmaktadır. Tabi yapılan bu işlemlerde kullanılacak olan ürünlerin zemine zarar vermeyen ürünler olması oldukça önemlidir. Asidik ya da aşırı alkali ürünler zemine zamanla ya da aniden zarar verebilmekte, kalıcı izler bırakabilmekte ya da zemini aşındırabilmektedir. Bu yüzeyler için lastik izi temizleyiciler kimyasal hammadde olarak kullanılıyor ve yüzeyin hasarlanmasını önlüyor.

   Özellikle ağır sanayilerde patinajlar vs. sonucunda zeminde oluşan lastik izlerinden yüzey için lastik izi temizleyiciler kullanılır ve bu lekelerden kurtulma başarılı olur. Normal fırça ya da temizlik malzemeleri ile de temizlik yapılabilir elbette. Ancak bazı izler hem zorlu olabiliyor hem de izler zorlu olmasa bile temizleme sırasında zemin aşındırılabiliyor. Bu nedenle yüzey için lastik izi temizleyiciler önerilmektedir. Hem zemine zarar vermeyişi hem de kolay kullanılabilir olmaları bu ürünlerin kullanılmasının önünü açmaktadır. Ek olarak lastik izi temizleyiciler, su ile seyreltilebilmekte ve etkisini aynı şekilde gösterebilmektedir. Solvent içermez, dolayısıyla sağlık açısından da herhangi bir zararı bulunmaz. Ek olarak otomat makinelerinde kullanıma uygundur.

    Yüzey için lastik izi temizleyiciler, özetlemek gerekirse zeminin sağlığı, görüntüsü, estetik duruşu için önemli olduğu gibi lekelerin kolaylıkla ve tamamıyla çıkması için de oldukça avantajlı ve önemlidir.