Tel: 0(212) 352 13 31

Ionpure

Ionpure

Ionpure
  Sektörde gümüş iyonlu olarak da anılan ve 500 derece sıcaklıklara kadar dayanıklı olduğu kanıtlanmış olan önemli bir anti mikrobiyaldir Ionpure. Özellikle kablo ve plastik gibi malzemelerde bakterilerin çoğalmasını ve var olanların da büyümesini önlemektedir. Ionpure, bakterilerin büyümesini önlemesiyle de tabi aynı etkiyle polimerlerin kendilerini bozmalarını da önlemektedir. Şöyle ki küf, pas hastalığı ve bakteri gibi leke, ürün bozulması ve koku oluşumu gibi etkileri bulunan mikropların, ürünlerin yüzeyleri ile temas etmesi sonucunda problem git gide büyür hale gelmektedir. Hal böyle olunca Ionpure, hemen mikrobun hücre duvarını deler ve hücrenin temel faaliyetlerini sekteye uğratır. Bu sayede de mikrop işlevlerini yerine getiremez, çoğalamaz ve büyüyemez. Yani aslında güçlü bir anti mikrobiyal ajandır Ionpure. Böylelikle de hem tam koruma sağlar hem de oldukça güvenli bir ortam oluşmasına öncü olur.
   Ek olarak Ionpure, havada bulunan nemle temas ettiği zaman da etkisini göstermektedir. Nem var olduğunda parçalanma gerçekleşir ve içinde bulunan iyonlu gümüş kendini salmaya başlar. Bunların yanı sıra mikrop ortamında ne kadar mikrop var olursa olsun Ionpure, bundan olumsuz etkilenmez. Yani özetle, ortamda bulunan Na miktarı da hiçbir şekilde önem taşımaz. Havada nem oldukça, mikroplar için ortam oluşmaya başladıkça Ionpure, etkisini hep gösterecektir.
Ionpure Sağladığı Temel Avantajlar
   Ionpure, en üst düzey kalitede gümüş inorganik anti mikrobiyal madde olma özelliği taşır. Düşük konsantrasyonu vardır ve oldukça uzun ömürlüdür. Oldukça güçlü bir pH uyum özelliği bulunur ve bu da ortamlara ayak uydurmasını kolaylaştırır. Renk kaybına uğramaz ve alkalin boyama için ideal bir yüzey oluşturur.
Ionpure Fiziksel Nitelikler
   Organik olan denkleri ile kıyaslandığında çok daha nitelikli bir madde olan Ionpure, genel anlamda üst düzey bir inorganik olma özelliği taşır. 500 derece sıcaklığa kadar dayanıklı olması, kablo ve plastiklerin yapısında bozulmasını önler. Sağlık kurum ve kuruluşlarınca da uygunluk sertifikası almış olup bu sayede hem ilaç hem de gıda sektöründe kolaylıkla kullanılır. Yüksek asidik ve yüksek alkali ortamlara da oldukça dayanıklıdır. %100 uçucu olmaması da cilt ve insan bedeni için oldukça önemli bir özelliktir.
Ionpure Kullanım Alanları
    Laboratuvarlarda yapılan testler sonucunda Ionpure için kullanım alanları oluşturulmuş ve her biri için bilgiler ortaya konmuştur.
Kaplama ve Boya
   Ionpure hem solvent hem su bazlı kaplamalar ile kolaylıkla karıştırılabilmektedir. Elde edilen maddelerin hem kümelenmesini hem de topak topak olmasını önlemek için kullanılacağı maddeye yavaş yavaş dökülmesi önerilir. Bütünlüğün uzun süre durmasını sağlar ve kullanımı genel olarak kaplamalar öncesi boyalarda olur. Çok bekletilmeden kullanımı da önerilmektedir ki çünkü Ionpure ıslak boyada ne kadar bekletilirse o kadar çok hızlı zayıflar.
Anti Mantar ve Anti Küf
   Ionpure tam bir mantar ve küf karşıtıdır. Bu sebeple de bunlara karşı alınan tüm önlem uygulamalarında kolaylıkla kullanılabilir. Hatta bu uygulamalarda kullanılan dozaj ne olursa olsun alınan etki hep aynı kuvvette ve hep üst düzeyde olur. Mantar, bakteri fark etmeden her zaman güçlü bir organizma olma özelliği taşır. Bu sebeple de anti mantar uygulamalarının içeriklerinde Ionpure oranının çok daha fazla olması beklenir.
   Ionpure nedir, Ionpure nerelerde kullanılır ve Ionpure kullanım alanları gibi detaylardan bahsettik. Ionpure maddesi de bir kimyasal madde olduğu için bilirkişilerden yardım almadan kullanımlarda ciddi sorunlarla karşılaşılabilmektedir. Bu sebeple de Ionpure kullanımında mutlaka özen gösterilmeli ve her türlü bilgi dikkate alınmalıdır.